Aktualności
INNER - Nowa kolekcja firmy CAESAR
INNER to nowa zainspirowana kwarcytem kolekcja firmy CAESAR ukazująca ponadczasową elegancję natury w nowoczesny sposób. Innowacyjne i unikalne wykończenie, w którym przeplatają się dwa rodzaje powierzchni sprawia, że wygląd płytki zmienia się w zależności od kąta padania światła. Dzięki różnorodności formatów Inner oferuje nam rozwiązania jednocześnie nowoczesne i ponadczasowe, ale przede wszystkim niepowtarzalne. Szeroka paleta kolorów od bieli, poprzez szarość i beż do głębokiej czerni daje nam wiele możliwości aranżacji projektowanej powierzchni. Płytki z kolekcji Inner dostępne są w 5 formatach: 60x120 cm, 30x120 cm, 45x90 cm, 60x60 cm, 30x60
DAV-IMPORT - Firma Godna Zaufania
Z duma informujemy, że firma Dav-Import otrzymała certyfikat Firmy Godnej Zaufania, przyznawamy firmom, które wyróżniają się bardzo wysoką jakością obsługi oraz nienaganną opinią wśród klientów i kontrahentów. Komisja certyfikująca przyznając opiera się o współczynnik nieprzychylnych komentarzy, ich brak w sposób oczywisty świadczy o wysokim standardzie usług naszej firmy.
Bardzo dziękujemy wszystkim za pozytywne opinie, które dodają nam motywacji i energii do pracy.
DAV-Import Gepardem Biznesu 2014
Miło nam poinformować, że firma nasza znalazła się w gronie najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce i uzyskała tytuł Geparda Biznesu 2014. Wyboru dokonano na podstawie analizy wyników finansowych z lat 2011-2013, które spełniać musiały ściśle określone wymagające kryteria, ze szczególnym uwzględnieniem stopy wzrostu wartości rynkowej przedsiębiorstwa. Warto dodać, że otrzymaliśmy już tytuł Geparda Biznesu 2012 na podstawie wyników za lata 2010-2012, co potwierdza dobrą kondycję finansową naszej firmy oraz jej dynamiczny - i co najważniejsze - stały rozwój.
Cersaie 2015
Prezentujemy przegląd nowości, które zaprezentowane zostały przez naszych głównych dostawców podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Ceramiki i Wyposażenia Łazienek CERSAIE w Bolonii. Poniżej krótka charakterystyka premierowych kolekcji z wyróżnieniem aktualnych kierunków rozwoju technologii i wzornictwa.
Duże formaty płyt produkowane są już nie tylko w zredukowanej grubości 3,5 czy 6 mm, ale także w klasycznej technologii. Po upowszechnieniu się formatu 75x150 cm, przyszła pora na kolejny krok, czyli zbliżenie się do granicy 2 metrów długości jednocentymetrowych płyt, a nawet jej przekroczenie. Ceramiche Caesar wprowadziło do trzech nowych kolekcji format 120x240, a Leonardo Ceramica zaprezentowało linię .3wood, w której największe płyty mają 60x180 cm.
Płytki heksagonalne i dekorowane. Producenci, na fali renesansu płytek dekorowanych odwołujących się do tradycji i historii, wciąż poszerzają asortyment materiałów w tym stylu. Marca Corona, po bardzo udanym debiucie kolekcji Terra, zaprezentowała na targach nową linię Bricklane, w której obok heksagonów znalazły się płytki imitujące cegłę, a także linię Forme, inspirowaną wenecjańskim terazzo rozpowszechnionym we Włoszech od czasów Imperium Rzymskiego
Gresy inspirowane naturalnymi materiałami, takimi jak kamień czy drewno. Firma Ceramiche Caesar zaprezentowała dwie zupełnie nowe kolekcje – Elapse oraz Vibe – pierwsza nawiązuje do kamienia, druga do drewna – w obu przypadkach estetyka materiałów utrzymana jest w stylu „vintage”, czyli wygląd płytek został celowo i świadomie postarzony. Marca Corona z kolei zapropnowała linię NewLuxe, która nawiązuje do wcześniejszej kolekcji DeLuxe - w obu przypadkach gresy odwzorowują marmury.
Więcej o nowościach w pełnej wersji artykułu, gdzie obejrzeć można także zdjęcia.
Sesja Konserwatorska w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie
W dniach 21-22 października miała miejsce siódma konferencja z cyklu „Między ortodoksją a kreacją. Dialog konserwatorsko-architektoniczny” pod hasłem "Rewitalizacja - powrót do miasta". Dwudniowe spotkania organizowane są przez Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie wraz ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich SARP i Stowarzyszeniem Konserwatorów Zabytków. Poprzednie konferencje, które odbyły się w latach 2009 – 2014, zostały bardzo pozytywnie ocenione przez uczestniczących w nich architektów i konserwatorów z całej Polski. W każdej dwudniowej konferencji wzięło udział 270 – 300 uczestników. Od 2013 roku spotkania odbywają się z udziałem naszej firmy w roli patrona merytorycznego. Przygotowane w tym czasie przez DAV-Import ekspozycje prezentowały rozwiązania materiałowe związane z tematyką spotkań. W tym roku przedstawione zostały nowości z targów ceramiki CERSAIE 2015, które mogą znaleźć zastosowanie w projektach rewitalizacyjnych.
Konferencje zyskały status najważniejszego forum dyskusyjnego, na którym z architektami i projektantami, jak również inwestorami i developerami spotykają się urzędnicy najwyższych szczebli administracji rządowej i samorządowej, decydujący o inwestycjach w całej Polsce. Patronat honorowy nad sesją objęli: Pan Piotr Żuchowski - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Generalny Konserwator Zabytków, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Pan Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego i Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz - Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.
CERAMICHE CAESAR - kolekcja Anima
Jedną z najnowszych kolekcji firmy Ceramiche Caesar jest Anima, której płytki w perfekcyjny sposób odwzorowują sześć rodzajów powierzchni marmurowych. Gres oferowany jest w trzech typach wykończenia – Naturale, Smooth i Lucidato – oraz w formatach 74x148,5 (tylko wersja Lucidato – błyszcząca), 75x75 (74x74 w wersji Lucidato), 60x120 (59x119 w wersji Lucidato), 60x60 (59x59 – Lucidato) i 30x60 (29,5x59 – Lucidato). Zestaw płytek bazowych uzupełniony jest bardzo bogatą kolekcją dekorów, wśród których występują trzy typy mozaik, w tym tak obecnie popularne heksagonalne, płytki dekorowane (Composizione Rilievo i Geometrico), ozdobne cokoły, gzymsy i elementy narożnikowe do nich (Zoccolo, London, Sigaro, Matita), listwy (Listello), płytki 59x59 ze ściętymi narożami (Ottagono), oraz dające możliwość wstawienia w środek elementu Tozzetto 5,7x5,7 cm w innym kolorze (Inserto) i na koniec kompozycje złożone z czterech płytek 59x59 z ornamentacją (Composizione Rosone 1-5). Nie zabrakło w kolekcji oczywiście części specjalnych takich jak kształtki stopnicowe (Scalino Sagomato) oraz cokoły w dwóch rodzajach wykończenia - Naturale i Lucidato.
Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją.
Jesteśmy wiarygodni
Międzynarodowa Wywiadownia Gospodarcza Creditreform w dniu 2015-05-22 przeprowadziła badanie wiarygodności kredytowej naszej firmy. Miło nam poinformować, iż całościowa ocena kondycji finansowej naszej firmy, w szczególności zdolność do terminowego regulowania zobowiązań została oceniona jako bardzo dobra i nasza firma zdobyła prestiżowy Certyfikat Wiarygodności Płatniczej.
Autentyczność certyfikatu można sprawdzić klikając na baner z lewej.
Wywiadownia gospodarcza Creditreform powstała w 1879 roku w Niemczech i jest obecnie jedną z trzech największych na świecie organizacji zajmujących się oceną zdolności kredytowej przedsiębiorstw oraz windykacją i zarządzaniem należnościami.
Pragniemy dodać, iż od 2008 roku uczestniczymy już w programie Rzetelna Firma, który promuje takie postawy w biznesie jak uczciwość, rzetelność i wiarygodność, a jedną z podstaw do uzyskania Certyfikatu Rzetelności jest dobra zdolność płatnicza firmy. Uzyskany więc ostatnio Certyfikat Creditreform jest potwierdzeniem wiarygodności naszej firmy.
CAESAR Tale
Najwięksi producenci gresu, w tym również oczywiście Ceramiche Caesar, wprowadzają na rynek nowości nie tylko w okresie jesiennym, prezentując je w czasie targów CERSAIE, ale i wiosną. W tym roku Ceramiche Caesar zaproponował nową kolekcję Tale, inspirowaną kamieniem naturalnym. Oczywistym nawiązaniem do tradycji obróbki kamienia jest podział płytek na dwie grupy Verso i Contro, których nazwy wywodzą się z określenia sposobu cięcia bloków marmuru: cięcie "al verso" przebiegając zgodnie z rysunkiem żyłkowania eksponuje jego wzór, cięcie "al contro" prowadzone prostopadle do żyłkowania sprawia, że powierzchnia pozbawiona jest kierunkowego wzoru. Takie też są płytki Tale z nowej kolekcji Ceramiche Caesar.
Ceramika aktywna
Firma Fiandre jako jedyna wprowadziła na rynek nowoczesny system Active potwierdzony certyfikatami ISO.
Czym jest Active? To rewolucyjna metoda aplikacji w wysokiej temperaturze (1200 stopni) mikrocząsteczek dwutlenku tytanu (TiO2) do struktury płytek gresowych. Uzyskujemy w ten sposób aktywną fotokataliczną powierzchnię płytek. Pod wpływem promieni słonecznych lub nawet sztucznego oświetlenia dochodzi do procesu utleniania podczas którego mamy do czynienia z 4 ważnymi zjawiskami:
- oczyszczania powietrza z substancji organicznych i nieorganicznych szkodliwych
- odkażania powierzchni z bakterii
- utworzenia powierzchni samoczyszczących
- oczyszczania powierzchni z zapachów
Powyższe zjawiska nie są naturze obce. W tym przypadku mówimy o sztucznej fotosyntezie w obecności katalizatora tlenku tytanu. W procesie tym dochodzi do utlenienia na powierzchni płytki tak zwanych lotnych związków organicznych (VOC). Są to uboczne produkty w wielu procesach przemysłowych i stanowią źródło zanieczyszczeń środowiska. Zaliczyć do nich można np. spaliny samochodowe (tlenki siarki, azotu, węgla), dezodoranty, dymy papierosowe oraz wiele innych trujących związków chemicznych występujących w przemyśle. W kontakcie z płytkami Active i promieniami słonecznymi oraz naturalną wodą znajdującą się w powietrzu te substancje rozkładają się zamieniając w sole mineralne (w ten sposób stają się obojętne dla zdrowia człowieka).
Kolekcja Fossil - Design Tale Studio
Kolekcja Fossil, autorstwa polskiej architekt mieszkającej w Holandii Kasi Zaręby, zdobywając pierwsze miejsce w ubiegłorocznym konkursie Create Your Tile na projekt kolekcji płytek gresowych, uzyskała możliwość wprowadzenia do produkcji przez firmę Refin Ceramiche pod marką Design Tale Studio. Konkurs był otwarty dla architektów i designerów z całego świata, a zwycięska praca wyłoniona została z grona ponad 20 finalistów przez jury składające się z wybitnych twórców.
Autorka kolekcji odtworzyła ślady pozostawione przez prehistoryczne rośliny i zwierzęta w formacjach skalnych i przeniosła je jako wzory dekoracyjne na płytki gresowe. W trakcie szkicowania wstępnych projektów szczególnie inspirujące dla Kasi Zaręby były ślady muszli wymarłych amonitów.
Narysowany odręcznie wzór, nawiązujący do odcisków w kamieniu szczątków pierwotnych stworzeń, nadał kolekcji niepowtarzalnego wyglądu. Patrząc na płytki dostrzec można w wyobraźni różne figury utkane z subtelnych wzorów. Linie przełamując się i zachodząc na siebie, przypominają odkrywane w wykopaliskach archeologicznych warstwy. Wielokierunkowy ornament sprawia, że powierzchnia płytek tworzy optyczne iluzje na przemian pustych przestrzeni i wypełnionych gęsto wzorem obszarów, kreując proste, naturalne i eleganckie tło dla aranżowanych wnętrz. We wzorze można dopatrzeć się również współczesnej interpretacji marmuru – symbolu tradycji i wyrafinowanego smaku luksusowych materiałów szlachetnych.
RAIMONDI, KERAKOLL – 20.11.2014, Dzień Otwarty
Serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie z czołowymi producentami urządzeń do obróbki płytek ceramicznych (RAIMONDI) oraz chemii budowlanej (KERAKOLL).